- Wspólna zabawa, to fajna sprawa, czyli jak spędzać wolny czas bez nałogów i przemocy
- Czaję dobre obyczaje, czyli jak być kulturalnym przedszkolakiem
- Co przedszkolak młody może zrobić dla przyrody
- Szkoła Do Hymnu
- Szkoła Pamięta
- BohaterOn w Twojej Szkole
- Moje Miasto Bez Elektrośmieci
- Klub Mleczaka
- Uczymy Dzieci Programować
- Bądź aktywny, bądź zdrowy II edycja
- Bądź aktywny, bądź zdrowy
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Serce Za Odwagę
- #SprzątamyDlaPolski
- Skąd się biorą produkty ekologiczne
- Mały Miś w świecie wielkiej literatury
- Kubusiowi Przyjaciele Natury
- Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci
- Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu
- Pocztówkowi Odkrywcy - Poznajemy Polskę
- Bezpieczny Patrol
- Innowacje
- Czyste Powietrze Wokół Nas
- Nie pij, nie bierz, Mamo, Tato, chodź się pobaw ze mną za to
- Zdrowo jem, więcej wiem
- Świat w Przedszkolu
- Odłącz się - Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna
- Co słonko widziałało - na dziecięce kłopoty... Brzechwa
Innowacje
- Czaje dobre obyczaje, czyli jak być kulturalnym przedszkolakiem.
Innowacja z zakresu edukacji kulturalno-społecznej, poświęcona jest zasadom savoir vivre w różnych sytuacjach. Jej celem jest kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz ukierunkowanie i wspomaganie dzieci w zakresie poznawania, doskonalenia i stosowania przyjętych zasad savoir-vivre’u. Wprowadzana nauka zasad ma na celu wyposażenie przedszkolaków w wiedzę na temat jak powinni się zachować w różnych sytuacjach: w kinie, w przedszkolu, na przyjęciu, podczas wizyty gości itp. Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. Nawyki dziecka kształtują się już od najmłodszych lat, dlatego postawy nabyte w okresie przedszkolnym mogą pozostać na dalsze lata życia młodego człowieka.
- Klub Mleczaka
17 października br. rozpoczeliśmy w naszym przedszkolu przygodę z profilaktyką jamy ustnej. W profilaktycznej przygodzie towarzyszyć nam będzie Mleczak, przemiły ząbek, który doskonale wie, co mu służy, a czego nie lubi.
Uczestnictwo w Klubie Mleczaka pomoże nam uczyć dzieci, jak prawidłowo dbać o zęby i dlaczego jest to tak ważne.Celem innowacji jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów przez dzieci w wieku przedszkolnym. Program pozwoli utrwalić zasady profilaktyki stomatologicznej i zmianę nawyków higienicznych u dzieci.
Więcej o innowacji w zakładce "Projekty"- Pocztówkowe przedszkole
Celem innowacji było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów, nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, zapoznanie z zawodami pracowników poczty oraz zadaniami urzędu pocztowego (wycieczka), promowanie własnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców.
- Zaczarowane koła
Nowatorska metoda wychowawcza w grupie 5 latków - ma na celu pomoc dzieciom w odnalezienia wewnętrznej harmonii poprzez tworzenie mandali - wpisanych w koło obrazków. Technika mandali uspokaja i wycisza dzieci nadpobudliwe psychoruchowo, ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, sprzyja wewnętrznej integracji. Praca z mandalą pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji. Zabawy z tworzeniem mandali, czyli obrazów na planie koła, to jedno z ulubionych zajęć dzieci z grupy Krasnoludków. Realizowana w grupie innowacja pedagogiczna bawi, uczy, wycisza i relaksuje, czyli same zalety! Więcej w galerii>>
- Smyki kodują
Innowacja metodyczno – programowa – włączanie elementów kodowania do zajęć z dziećmi w przedszkolu. Głównym założeniem innowacji jest nauka podstaw programowania, myślenia strategicznego, kształcenie umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów na różnych edukacjach.
- Nauka czytania metodą Glena Domana
- Dar Zabawy
Innowacja oparta na wykorzystaniu pedagogiki freblowskiej w edukacji przedszkolnej. Celem innowacji jest rozwój aktywności zabawowej w procesie poznawania przez dziecko świata. Ważną rolę stanowi kontakt z materiałami, których dostarcza przyroda, zwanymi darami natury, bogactwami przyrody, darami ziemi oraz wykorzystanie materiałów dydaktycznych i pomocy edukacyjnych stworzonych przez dorosłego dla dziecka. Najważniejszą częścią programu Dar Zabawy są zabawy edukacyjne, których zadaniem jest podkreślenie wspólnoty dorosłych i dzieci oraz wykorzystanie do tych zabaw tzw. darów, czyli przedmiotów, które w pełni służą rozwojowi dziecka.