Dyżur wakacyjny 2025
PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI
Z PRZEDSZKOLA NR 2 W SUWAŁKACH
w czasie dyżuru wakacyjnego- PRZYPROWADZANIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
- Przedszkole jest czynne od godz. 6.30 do godz.16.30.
- Dzieci są przyprowadzane do przedszkola i odbierane z przedszkola przez rodziców (opiekunów prawnych), którzy są odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo w drodze do przedszkola i z przedszkola do domu.
- Rodzice przyprowadzają dzieci zgodnie z zadeklarowanymi godzinami, nie później niż do godz. 8.00.
- Ustala się wejście dla dzieci ze wszystkich grup z rodzicami/opiekunami od strony placu zabaw.
-
- Drzwi otwierane są na czytniki:
Na kod – dla rodziców dzieci uczęszczających na dyżur z innych przedszkoli,
Na kartę – dla rodziców dzieci z Przedszkola nr 2 w Suwałkach.
- Drzwi otwierane są na czytniki:
-
- Kod rodzice otrzymują od wychowawców wraz z ulotką informacyjną o numerach telefonów do wychowawców i do biura przedszkola. Kodu nie należy udostępniać osobom postronnym.
- Czytniki obsługują wyłącznie osoby dorosłe.
- Rodzice dzieci z Przedszkola nr 2 rejestrują obecność dziecka w przedszkolu
za pomocą czytnika (jak w ciągu roku szkolnego). - Obecność dzieci z innych przedszkoli jest rejestrowana przez wychowawców
w salach. - Po wejściu do przedszkola rodzice z dziećmi kierują się do szatni, gdzie dzieci zmieniają obuwie, zostawiają odzież wierzchnią w wyznaczonej szafce, na której widnieje znaczek oraz imię i nazwisko dziecka.
- Od godz. 6.30, najpóźniej do godz. 8.00, dzieci przebywają w sali zbiorczej.
- Od godz. 7.30 lub 8.00 dzieci pod opieką nauczycielek rozchodzą się do swoich sal grupowych zgodnie z organizacją pracy poszczególnych grup w danym dniu.
- Informacja o salach, do których w danym przedziale czasowym należy zaprowadzić dziecko jest podana do wiadomości na drzwiach na klatkach schodowych.
- Rodzice sprawują opiekę nad dzieckiem do momentu przyprowadzenia dziecka do sali zbiorczej lub sali grupy. Za dziecko odebrane z grupy przez rodzica/opiekuna prawnego odpowiada osoba odbierająca.
- Rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są przyprowadzać do przedszkola dzieci zdrowe i czyste, a także zaopatrzone w odpowiednie nakrycie głowy, stosowne do pogody, wygodne buty na zmianę, wygodny strój dzieci.
- Do przedszkola dzieci nie nakładają wisiorków, koralików, ostrych ozdób na włosach lub innych elementów ubrania stwarzających niebezpieczeństwo dla dziecka lub innych dzieci.
- Rodzice mają obowiązek zgłaszania wszelkich poważnych dolegliwości dziecka np. alergie pokarmowe i wziewne, które należy zgłaszać wyłącznie pisemnie.
- ODBIERANIE DZIECKA Z PRZEDSZKOLA
- Dzieci mogą być przyprowadzane i odbierane przez osoby upoważnione na piśmie przez rodziców (opiekunów prawnych). Upoważnienie pozostaje w dokumentacji przedszkola. Może ono zostać w każdej chwili odwołane lub zmienione.
- Rodzice (opiekunowie prawni) ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odebranego z przedszkola przez upoważnioną przez nich osobę.
- Jeśli dziecko będzie się opierało, płakało lub z innych przyczyn nie będzie chciało wyjść z przedszkola z osobą upoważnioną przez rodziców, dziecko nadal pozostanie pod opieką nauczyciela, który niezwłocznie skontaktuje się telefonicznie z rodzicami w celu ustalenia dalszego postępowania.
- Wydanie dziecka osobie upoważnionej przez rodziców nastąpi po wcześniejszym okazaniu przez taką osobę dowodu osobistego – nauczyciel zobowiązany jest do wylegitymowania tej osoby.
- W przypadku telefonicznej prośby rodzica, upoważnienia słownego, nauczyciel zobowiązany jest zatelefonować do rodzica i potwierdzić wcześniejszą informację. Zaistniałą sytuację należy odnotować na liście odbioru dzieci z przedszkola.
- Nauczycielki każdej grupy są zobowiązane do prowadzenia wykazu adresów zamieszkania, miejsca pracy i numerów kontaktowych rodziców, prawnych opiekunów dzieci oraz osób upoważnionych pisemnie przez rodziców do odbioru dziecka, a także listy osób upoważnionych. Listę dzieci z numerami kontaktowymi do rodziców wychowawca grupy przekazuje do sal zbiorczych.
- Fakt odebrania dziecka powinien być wyraźnie zgłoszony do nauczyciela,
w szczególności kiedy dziecko jest odbierane z placu przedszkolnego. - Z chwilą oddania dziecka rodzicom (opiekunom prawnym) lub osobie upoważnionej - za bezpieczeństwo dziecka odpowiadają te osoby.
- Po wyjściu z dzieckiem z sali, rodzice powinni zachować szczególną ostrożność – dziecko powinno przebywać pod opieką dorosłych, nie schodzić do szatni same.
- Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby odbierającej dziecko wskazuje na spożycie alkoholu czy zachowanie agresywne.
W takim przypadku personel przedszkola ma obowiązek zatrzymać dziecko w przedszkolu do czasu wyjaśnienia sprawy oraz skontaktować się z drugim rodzicem lub osobą upoważnioną przez rodziców. O zaistniałej sytuacji powinien zostać poinformowany dyrektor. - Wskazania rodziców dotyczące nieodbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.
- POSTĘPOWANIE W SYTUACJI NIEODEBRANIA DZIECKA
LUB ZGŁOSZENIA SIĘ PO DZIECKO OSOBY NIEMOGĄCEJ SPRAWOWAĆ OPIEKI- W wypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy przedszkola nauczyciel zobowiązany jest powiadomić telefonicznie rodziców lub osoby upoważnione do odbioru o zaistniałym fakcie.
- Gdy pod wskazanymi numerami telefonów (praca, dom, tel. komórkowy) nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców lub osób upoważnionych, nauczyciel oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej jedną godzinę.
- Po upływie tego czasu nauczyciel powiadamia dyrektora przedszkola.
- Dyrektor przedszkola podejmuje decyzję o poinformowaniu najbliższego komisariatu policji o niemożliwości skontaktowania się z rodzicami (prawnymi opiekunami) dziecka.
- W przypadku braku możliwości powiadomienia dyrektora nauczyciel sam podejmuje decyzję o powiadomieniu policji.
- W przypadku braku możliwości odbioru dziecka z przedszkola (w godzinach pracy przedszkola – sytuacje losowe) rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji oraz do wskazania osoby mogącej odebrać dziecko.
- Z przebiegu zaistniałej sytuacji nauczyciel sporządza notatkę ze zdarzenia podpisany przez świadków, którą przekazuje dyrektorowi.
- Z procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola zostają zapoznani wszyscy pracownicy przedszkola oraz rodzice na początku dyżuru wakacyjnego. Procedura jest dostępna na stronie internetowej przedszkola i na tablicy ogłoszeń
w holu szatni. - Procedura obowiązuje wszystkich pracowników przedszkola, rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola oraz osoby przez nich upoważnione do odbioru dzieci.
- PRZYPROWADZANIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
Uwaga, ważne informacje o dyżurze wakacyjnym
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że na dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2024/2025 zainteresowani rodzice mogą zapisać dziecko poprzez wypełnienie odpowiedniej deklaracji z oświadczeniem potwierdzającym, że obydwoje rodziców/opiekunów prawnych pracuje i nie korzysta w tym okresie z urlopu wypoczynkowego, rodzicielskiego i macierzyńskiego oraz złożenie tych dokumentów w biurze w jednostce macierzystej (tj, w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza w br. szkolnym) w dniach 05.05.2025 – 16.05.2025 r.
Podanie informacji o zakwalifikowaniu na dyżur wakacyjny nastąpi w dniu 22.05.2025 r. w jednostce macierzystej.
Do dnia 30.05.2025 r. rodzice/opiekunowie prawni pisemnie potwierdzają uczęszczanie dziecka na dyżur wakacyjny w przedszkolu, do ktorego dziecko zostało zakwalifikowane na dyżur.
Opłaty za dyżur wakacyjny 2025 r.:
– w terminie 02.06.2025 r. – 13.06.2025 r. rodzice/opiekunowie prawni dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny na lipiec 2025 r. wnoszą opłatę za pobyt dziecka ponad bezpłatne pięć godzin pobytu oraz wyżywienie
– w terminie 30.06.2025 r. – 11.07.2025 r. rodzice/opiekunowie prawni dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny na sierpień 2025 r. wnoszą opłatę za pobyt dziecka ponad bezpłatne pięć godzin pobytu oraz wyżywienie.Brak wniesionej opłaty w wyznaczonych terminach będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca i skreśleniem z listy na dyżur wakacyjny.
Karta zgłoszenia i oświadczenia do pobrania:
Karta zgloszenia na dyzur wakacyjny do Przedszkola nr 2.docx wersja dp P_2.pdf
Karta zgloszenia na dyzur wakacyjny do innych przedszkoli.docx wersja do innych.pdf
Oświadczenie dyzur wakacyjny.docx oswiadczenie wersja.pdf
Potwierdzenie woli na dyzur.docx potwierdzenie woli wersja.pdfProsimy o przejrzenie informacji poprzednich – w tym terminów przerw w pracy placówkach (poniżej).
Dyżur wakacyjny 2025
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że zapisu dziecka do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Suwałki na dyżur wakacyjny (lipiec - sierpień 2025 r.) można będzie dokonać w dniach w terminie od 5 maja 2025 r. do 16 maja 2025 r.
Nasze przedszkole będzie pełniło dyżur w lipcu.
Dyżury czynnych w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych określa zarządzenie ZARZĄDZENIE NR 449/ 2024 PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK z dnia 13 grudnia 2024 r. w sprawie ustalenia przerw w pracy przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Suwałki w roku szkolnym 2024/2025 oraz zasad ogólnych organizacji dyżuru wakacyjnegopełna treść zarządzenia pod linkiem
Poniższa tabela przedstawia terminy PRZERW w pracy przedszkoli - nasze przedszkole ma przerwę w sierpniu, co oznacza, że pracuje w lipcu - na sierpień można zapisać dziecko do innych przedszkoli (wówczas nalezy wypełnić dwie oddzielne karty zgłoszeniowe - na każde przedszkole osobno)