Kolejne muzyczne spotkanie za nami, z niecierpliwością czekamy na następne! Fotorelacja w galerii: „Przygody Nutki Półnutki” - koncert.
Aktualności
"Dorotka w Krainie Dobroci"- teatr
Dziś mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. "Dorotka w Krainie Dobroci", wystawiony przez Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku. Fotorelacja w galerii: "Dorotka w Krainie Dobroci"- teatr.
Magiczne miejsce
We wtorek dzieci z grupy "Żabki" odwiedziły bibliotekę w Suwałkach. Uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach. Wysłuchały bajki "O rybaku i złotej rybce", wykonały sylwety do przeczytanego utworu. Dzieci wcieliły się w rolę aktorów i z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w przedstawieniu bajki. Na zakończenie każde dziecko udzieliło rady żonie rybaka, jak powinna się zachować, aby uniknąć kłopotów. Pełni wrażeń i w znakomitych nastrojach wróciły do przedszkola. Zdjęcia w galerii.
Konkurs plastyczny "Zmalowane Suwałki"
Zachęcamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Zmalowane Suwałki". Szczegóły w regulaminie. Konkurs trwa do 31 października.
Ozoboty, kubeczki, puzzle- przedszkolaki kodują
Dlaczego warto uczyć dzieci z korzystania z nowych technologii? Bo to przyszłość. Programowanie staje się ważnym trendem na wszystkich poziomach edukacji. Aby jednak dzieci z powodzeniam kodowały, powinnyśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i szukania różnych rozwiązań już na etapie przedszkola. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ozoboty, kubeczki, puzzle- przedszkolaki kodują.
Rekord dla Niepodległej
Włączamy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy wspólnie z wszystkimi przedszkolami, szkołami oraz placówkami oświatowymi w kraju i za granicą zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy - akcja Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Maluszki kodują
W związku z trwającym Code Week maluszki też próbują swoich sił w kodowaniu i programowaniu. Dzieci sobie świetnie radziły i czekają na więcej takich zajęć. Zapraszamy do galerii.
Uwaga pożar
Dziś w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Państwową Strażą Pożarną w Suwałkach.Jednostka przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po ewakuacji starsze przedszkolaki spotkały się ze strażakami na krótkiej prelekcji dotyczącej właściwych zac
Dzień Poczty Polskiej
Z okazji Dnia Poczty Polskiej grupa "Krasnoludków" zorganizowała wyjście do Urzędu Pocztowego przy ul. Sejneńskiej. Będąc na miejscu, zostaliśmy powitani przez Panią Naczelnik, która podarowała nam pamiątkowe widokówki i słodką niespodziankę. Następnie doskonale znając drogę listu od adresata do nadawcy, postanowiliśmy wysłać wcześniej przygotowane pocztówki. Nasze pozdrowienia dotrą do rówieśników z różnych miejscowości naszego kraju, a wszystko w ramach akcji "Pocztówka z Przedszkola" i "100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości". Fotorelacja w galerii: Dzień Poczty Polskiej.
Popołudnie z kodowaniem
W naszym przedszkolu 17.10.2018 r. odbyły się zajęcia otwarte "Popołudnie z kodowaniem". Od 15.30 czekały roboty i maty i inne ciekawe wyzwania. Od 14.00 gościlismy u nas trenerów Klubu Młodego Programisty. Przedszkolaki z rodzicami oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z zainteresowaniem uczestniczyli w aktywnościach przygotowanych przez nauczycielki przedszkola oraz trenerów. Zapraszamy do Galerii
Wycieczka do WPN- "Smerfy", "Żabki", "Krasnoludki"
Dzisiaj dzieci z grupy "Żabki", "Smerfy" i "Krasnoludki" wybrały się na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego. Przedszkolaki zwiedziły muzeum, gdzie poznały zwierzęta żyjące na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zobaczyły z bliska, jak wygląda między innymi bóbr, orzeł, bocian czarny, kret, lis, zając bielik, a także dowiedziały się jakie mają zwyczaje. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną dzieci poznały różne gatunki drzew, między innymi: buk, jodła, lipa, jawor. Miały również okazję zobaczyć dawną barć i przyjrzeć się jak wyglądają występujące na Suwalszczyźnie suchary. Odwiedziły skansen, w którym zobaczyły, jak kiedyś mieszkali i pracowali nasi pradziadowie. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko, poczęstunek i zabawy na świeżym powietrzu. To była bardzo udana wycieczka! Zdjęcia w galerii Wycieczka do WPN- "Smerfy", "Żabki", "Krasnoludki".
Tydzień Codeweek
Czy kodowanie to wyzwanie? Z pewnością tak, ale niesamowicie rozwijające! Od 15.10 do 19.10, czyli przez cały tydzień grupa "Jeżyków" i "Krasnoludków" pozna historię i idee kodowania, przy okazji poszerzając swoje umiejętności programistyczne, a wszystko oczywiście przez wspólną zabawę! Codziennie będziemy zdawać relację z naszych wydarzeń, bądźcie z nami!
Światowy Dzień Mycia Rąk
Obchodziliśmy dziś w naszym przedszkolu Światowy Dzień Mycia Rąk. Panie z grupy "Smerfy" przygotowały prezentację na temat tego jak poprawnie myć ręce i wytłumaczyły przedszkolakom dlaczego jest to tak bardzo ważne. Dzieci oglądały bajkę na temat mycia rąk oraz filmiki kampanii społecznej organizowanej przez "Unicef". Nasze przedszkolaki odgadywały zagadki oraz z pomocą pań nauczycielek wykonały dwa doświadczenia związane z bakteriami przenoszonymi na niemytych rękach. Zdjęcia w galerii
Jesień w naszym ogrodzie
Dzisiaj dzieci z grupy Motylki poszukiwały oznak Pani Jesieni. Szukały wszędzie: w sali, na korytarzach przedszkola następnie udały się do naszego pięknego ogrodu i tam ich oczom ukazały się przepiękne kolory jesieni. Wszyscy się doskonale bawili w promieniach jesiennego słoneczka. Zdjęcia w jesień w ogrodzie
Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego
Przyroda moim przyjacielem – tak może powiedzieć każdy wzorowy przedszkolak. Dzisiaj dzieci i Panie z grup Jeżyki i Pszczółki poznawały tajniki przyrody Wigierskiego Parku Narodowego. Wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy ciekawe filmiki przedstawiające tajniki życia zwierząt zamieszkujących park oraz obejrzeliśmy wystawę z wieloma okazami zwierząt – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb oraz owadów. Maszerując ścieżką edukacyjną podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody po czym przenieśliśmy się w dawne czasy oglądając model dawnego gospodarstwa wiejskiego. Na zakończenie było oczywiście ognisko, pieczenie kiełbasek, małe „co nieco” z plecaka i zabawy na świeżym powietrzu. Zdjęcia w galerii.
CodeWeek 2018
Nasze przedszkole bierze udział w CodeWeek - co to jest za akcja i czemu ma służyć? Więcej w artykule pod linkiem. Zachęcamy do śledzenia naszych wpisów - wkrótce ogłosimy szczegóły - bo chcemy wszystkich zaprosić do wspólnego świętowania Tygodnia Kodowania. W tym roku będzie u nas gościł Klub Młodego Programisty, który rozpoczął w Suwałkach działalność od 1 października. My już kodujemy z dziećmi od zeszłego roku, a w CodeWeek oczywiście przyśpieszamy!!! Kodowanie jest dziecinne proste
:) A ma różne oblicza - chcemy o tym przekonać jak najwięcej osób! Co się działo w zeszłym roku? Zapraszamy do obejrzenia np. TU
Football Baby
Dziś gościliśmy u siebie w Przedszkolu pana Bartosza Charko, który przeprowadził w grupie Jeżyków pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Zajęcia są prowadzone w ramach Football Baby Suwałki z aktywnym udziałem rodziców lub opiekunów.
Przed zajęciami dzieci z wszystkich grup miały okazję przebić piątkę z tajemniczym gościem... Królem Julianem, który zachęcał przedszkolaków do ćwiczeń i zabaw ruchowych
. Zapraszamy do galerii.


Dyżur logopedy
Informujemy, że logopeda z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Suwałkach - p. Bożena Mórawska realizuje w naszym przedszkolu pomoc logopedyczną dla dzieci w poniedziałki i wtorki od godz. 13.00- 16.00.
Wyjeżdzamy na wycieczkę!
Program wycieczki do Wigierskiego Parku Narodowego w miejscowości Krzywe
Data wyjazdu:
11.10.2018 (Jeżyki i Pszczółki)
12.10.2018 (Krasnoludki, Smerfy, Żabki)Godzina wyjazdu: 9.30
Godzina powrotu: ok. 12.30
Długość trasy: 5,1 km- . Dojazd z przedszkola do Wigierskiego Parku Narodowego.
- Zwiedzanie Wystawy Przyrodniczej "Nad Wigrami", wysłuchanie ciekawostek o WPN opowiadanych przez przewodnika.
- Przejście ścieżką edukacyjną "LAS" znaki zielone- oglądanie lasu, poznanie różnych siedlisk lasu, szukanie tropów zwierząt.
- Zabawy integracyjne i zabawy swobodne na świeżym powietrzu.
- Ognisko, pieczenie kiełbasek.
- Powrót do przedszkola.

"Światowy Dzień Uśmiechu"
"Światowy Dzień Uśmiechu" to doskonała okazja do świętowania! Jak na takie wielkie święto przystało- gości było też niemało- Przedszkolaki, Nasze Panie, Miś UśMich, Doktor Bombel z Fundacji "Dr Clown", Pani Dyrektor też z uśmiechem obserwowała. Wszyscy zebrani w doskonałych humorach i ciekawi, cóż to będzie się dziś działo?! Oj się działo, czarowało i radośnie uśmiechało! Jesteśmy pewni, że od dziś mały, czy duży będzie pamiętał, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!
Dzisiaj jest
- Wtorek23.06.2026
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
Zajrzyj do nas na FB