Dzieci z grupy "Kropelki" wiedzą, że ZIEMIA jest domem dla ludzi i zwierząt, dlatego należy o nią dbać. W tym dniu wykonały ilustrację (pracę plastyczną) do piosenki "Ziemia - wyspa zielona".
Aktualności
DZIEŃ ZIEMI W KROPELKACH
3
Grupa Jagódki
Bycie opiekunem i przewodnikiem dzieci w odkrywaniu świata jest odpowiedzialną rolą. Jako dorośli chcemy oferować najmłodszym możliwie maksymalne wsparcie w rozwijaniu nowych umiejętności. Jedną z metod dających wskazówki co do jak najlepszego stworzenia warunków rozwoju dziecka jest metoda Montessori. W Grupie Jagódki staramy się przemywać elementy tej metody aby tworząc odpowiednie otoczenie z pomocami rozwojowymi, jak najlepiej wspierać rozwój dzieci. Zachęcamy do obejrzenie relacji z jednego działu Montessori: życia codziennego.
Dbamy o Ziemię - Słoneczka
W minionym tygodniu grupa Słoneczka wypowiadała się na temat naszej Ziemi. Dzieciaki poprzez zabawę, eksperymenty oraz obserwację zrozumiały jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Uczyły się jak oszczędzać wodę, segregować śmieci, chronić rośliny i zwierzęta, aby Ziemia była zdrowa i bezpieczna dla przyszłych pokoleń. Poprzez film edukacyjny dostrzegły owady, które przynoszą korzyści zarówno ludziom jak i przyrodzie. Na podsumowanie zajęć wykonały pracę plastyczną "Kwitnący sad". Dzielenie się wiedzą z dziećmi pomaga budować świadomość ekologiczną i zachęca do dbania już od najmłodszych lat.
„Wspólna zabawa to fajna sprawa, czyli jak spędzać czas z dziećmi bez nałogów i przemocy”
Dziś, 25 kwietnia odbyło się spotkanie inaugurujące realizację projektu „Wspólna zabawa to fajna sprawa, czyli jak spędzać czas z dziećmi bez nałogów i przemocy”. Wartość projektu to 30 tys zł, z czego 27500 zł to dofinansowanie z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dziś rozmawialiśmy o tym, jakie są formy i sposoby spędzania czasu z dziećmi i jak budować relacje i chronić dzieci przed używkami. W tematykę profilaktyki uzależnień wprowadziła uczestników spotkania p. Hanna Zienkiewicz, konsultant z Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli a także p Aleksandra Andruczyk, psycholog z naszego przedszkola.
Wkrótce dalsze działania projektowe, o których poinformujemy w stosownym czasie. Opis projektu - w zakładce projekty. Zapraszamy do galerii
Dzień Książki
Pięknie dziękujemy Bibliotece w Państowej Uczelni Zawodowej za wspaniałą czytelniczą przygodę
Dzień Ziemi w grupie Słoneczka
Dzień Ziemi w przedszkolu to doskonała okazja do wprowadzenia najmłodszych w świat ekologii i nauki o ochronie naszej planety. Prowadziliśmy rozmowę oraz zabawę edukacyjną na temat segregacji śmieci, oszczędzania wody, ochrony zwierząt. Tego typu działania rozwijają kreatywność i współpracę. Jest to idealny moment, by zaszczepić w dzieciach miłość i szacunek do naszej planety.
Kropelki w szkole
"Kropelki" odwiedziły zaprzyjaźnioną Szkołe Podstawową nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach. Pani dyrektor oprowadziła dzieci po szkole, pokazała szatnię, klasy lekcyjne młodszych uczniów, salę komputerową, świetlicę oraz bibliotekę. 6- latki uczestniczyły w lekcji matematyki, sprawnie dodawały i odejmowały.
5
OGRÓDEK "KROPELEK"
Dzieci z grupy Kropelki założyły kącik "Mały ogrodnik". Posadziły cebulkę i wysiały nasiona kwiatów "dziwaczka". Codziennie prowadzimy obserwację wzrostu roślin.
Warsztat kulinarny - kształtowanie postawy dbania o zdrowie, prawidłowego odżywiania
Dzieci z Grupy Jagódki uczą się jak być kulturalnym przedszkolakiem. Warsztat kulinarny był doskonałą okazją do przypomnienia zasad związanych z przygotowaniem posiłków. Jak ważne jest dbanie o higienę (mycie rąk przed wykonaniem czynności kulinarnych). Na początku dzieci samodzielnie pokroiły owoce, które w dalszej kolejności wykorzystały do skomponowania własnej owsianki. Kulinarna przygoda była również przypomnieniem zasad zdrowego odżywiania. Każde dziecko mogło samodzielnie przygotować własną porcję zdrowego śniadania, która okazała się być wartościowym w walony zdrowotne daniem, ale równocześnie bardzo smakowała przedszkolakom. Sukcesem okazało się samodzielne komponowanie swojej porcji podczas którego dzieci mogły doświadczać sensorycznie. Przy okazji przypominały zasady kulturalnego spożywania posiłku, a także używania zwrotów grzecznościowych.
Klub Mleczaka - wykonanie pracy konkursowej
W Grupie Jagódki w ramach Klubu Mleczaka rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Stworzyliśmy własną propozycję zdrowego śniadania, która okazała się być doskonałą pracą na konkurs pn.: Zdrowe śniadanie Lisicy Karoliny. Działania projektowe i interdyscyplinarne podejście sprawia, że chcemy aby dzieci doświadczały, chłonęły wiedzę poprzez udział w praktycznych zajęciach. Dlatego zajęciaa wzbogacone zostały w praktyczne ukazanie ile cukru zawierają poszczególne produkty spożywcze, stworzenie własnego talerza zdrowego żywienia oraz warsztat kulinarny na którym wykonaliśmy własną propozycję zdrowego śniadanie: owsiankę z jogurtem naturalnym, bakaliami i owocami. Była to również dodatkowa okazja do kształtowania zasad kulturalnego zachowania przy stole i realizację innowacji: „Czaję dobre obyczaje, czyli jak być kulturalnym przedszkolakiem”.
Zajęcia taneczne w Jagódkach
Klub Mleczaka
Dzieci z Grupy Kropelki odwiedziły dzisiaj Panie ze Stowarzyszenia Zdrowy Uśmiech. Podczas zajęć dowiedziały się, że próchnicy można skutecznie zapobiegać poprzez systematyczne szczotkowanie zębów, prawidłowe żywienie oraz odbywanie regularnych wizyt u stomatologa. Bardzo Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć profilaktycznych.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z przeprowadzonych zajęć w zakładce projekty (klub mleczaka).
Jagódki
Zajęcia w przedszkolu wspierają wszechstronny rozwój małych dzieci, biorąc pod uwagę ich potrzeby edukacyjne, emocjonalne oraz fizyczne. Tydzień w przedszkolu wypełniony był różnorodnymi aktywnościami, które stymulowały ciekawość i kreatywność maluchów. Zajęcia obejmowały zabawy ruchowe wspierające rozwój motoryczny, zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne. Nieodłącznym elementem były też zajęcia muzyczne oraz czas na czytanie bajek i opowieści, które rozbudzały zainteresowanie literaturą i uczyły empatii. Dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez profesjonalnych siatkarzy a także część dzieci z grupy zaprezentowały swoje umiejętności teatralne w Gali Teatrów organizowanej przez Przedszkole nr 1 w Suwałkach.
Słoneczka
Wspólne słuchanie muzyki klasycznej w przedszkolu sprzyja budowaniu poczucia wspólnoty i współpracy. Słoneczka miały okazję wysłuchać utworu klasycznego podczas którego rozwijały zdolności słuchowe, ucząc się rozpoznawania różnorodnych dźwięków i harmonii. Ponadto, maluszki w tym tygodniu uczestniczyły również w zajęciach dotyczących zwierzątek, które możemy spotkać na gospodarstwie. Była to wspaniała okazja, by wprowadzić dzieci w świat przyrody i nauczyć ich podstawowej wiedzy o zwierzętach hodowlanych. Podczas zajęć maluchy miały szansę poznać różne gatunki zwierząt gospodarskich, takie jak kury, krowy, owce, konie czy świnie, a także dowiedzieć się, jakie role pełnią one w gospodarstwie i jakie produkty dostarczają ludziom (mleko, jajka, wełna). Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę z wykorzystaniem magicznego dywanu.
Zajęcia taneczne
Zajęcia muzyczne
W poniedziałek odwiedził nas Pan Daniel i zapoznał z nowym instrumentem. Dowiedzieliśmy jakie instrumenty możemy przechowywać w pokrowcu, a jakie w futerale. Ujrzawszy trąbkę uznaliśmy że "to naprawdę ładny instrument". Zobaczyliśmy z czego składa się oraz w jaki sposób możemy wydobyć dźwięk z tego instrumentu. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych przy dźwięku gitary.
Dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie doświadczania muzycznych doznań.
Zajęcia sportowe - Jagódki i Stokrotki
Zajęcia z siatkarzami, które odbyły się 16 kwietnia były niezwykłą okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat sportu oraz zaszczepić zamiłowanie do aktywności fizycznej. Podczas tych niecodziennych lekcji, profesjonalni siatkarze, pełni pasji i zaangażowania, stali się wzorami do naśladowania dla dzieci. Przez zabawę i proste ćwiczenia, maluchy oswajały się z piłką. To była doskonała okazja, by pokazać przedszkolakom, że sport to zdrowie, zabawa i świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że interakcje z prawdziwymi sportowcami zainspirowały dzieci do aktywnego poszukiwania własnej sportowej pasji. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim siatkarzom oraz mamie Leona za organizację zajęć.
Kondolencje
Jagódki
W minionym tygodniu w Grupie Jagódki realizowaliśmy projekt: „Świat w Przedszkolu” który był okazją do przypomnienia wiadomości o Polsce, o tym że nasz kraj jest częścią Europy i Świata i jak ważne jest aby dbać o nasz planetę. Dzięki zajęciom poznaliśmy też pojęcie migracji oraz próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie co zabierzemy w podróż turystyczną, a także w sytuacji kiedy nagle musimy wyjechać z uwagi na trudną sytuację. Wybór nie był prosty, ale wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie. Kolejne aktywności to zapoznanie zwierząt w gospodarstwie rolnym, przygotowania do występu na Gali Teatrów Przedszkolnych, dużo zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz praca z Pomocami Montessori.
Zajęcia taneczne
Zajęcia taneczne to doskonała okazja do poprawy kondycji fizycznej, nauczenia się nowych umiejętności i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Zajęcia te nie tylko uczą ruchów i choreografii, ale także pomagają w budowaniu pewności siebie, koordynacji oraz rytmu. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy z naszych przedszkolaków czerpał radość i satysfakcję z każdego wykonanego kroku.
Dzisiaj jest
- Wtorek23.06.2026
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych
Zajrzyj do nas na FB