• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasze Przedszkole otrzymało wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, którego celem jest zakup książek dla przedszkola będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Dzięki programowi przedszkole powiększyło swój księgozbiór o nowe, ciekawe pozycje literackie dla dzieci. Zakupione książki niosą wartościowe przekazy dla dzieci, a ich szata graficzna przyciąga wzrok i wyzwala ogromną ciekawość.

• Poznajemy Ukrainę

Grupę Bystrzaków odwiedziła mama Nadyi, dziewczynki, która przyjechała do nas z Ukrainy

Powitaliśmy się piosenką, przypomnieliśmy nazwy kontynentów. Swoją uwagę skupiliśmy na Europie i państwach: Polska i Ukraina. Wspólnie ustaliliśmy zasady, które pomagają nam we współpracy. Dzieci próbowały odnaleźć podobieństwa w polskich i ukraińskich zwyczajach. Stwierdziły, że jesteśmy sąsiadami i dużo nas łączy. Skocznie pobawiliśmy się przy polsko-ukraińskiej piosence. Obejrzeliśmy też film edukacyjny o Ukrainie. Na spotkaniu rozmawialiśmy szerzej o Ukrainie, fladze Ukrainy, godle. Mama Nadii przygotowała zabawę badawcza, do której wszystkie dzieci chętnie się włączyły. Było wspaniale! Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Dziękujemy Mamie Nadyii za obecność i pomoc w zorganizowaniu spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii

• Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Suwałkach

Bystrzaki uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Okręgowego. Celem wyjścia było obejrzenie  wystawy archeologicznej oraz współczesnego malarstwa. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: muzeum, eksponat, wystawa. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy.

• Co daje jesień?- aktywności Stokrotek

Dzieci z grupy Stokrotki dowiedziały się jakie są oznaki jesieni, jakie dary daje nam jesień i w jaki sposób możemy je wykorzystać. Uczyły się liczyć, tworzyć rytmy. Robiły sok warzywno - owocowy. A ktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, spędzały czas na świeżym powietrzu.Zdjęcia w galerii.

• Miodoborze - Kropelki

We wtorek odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne "Miodoborze". Sami robiliśmy babkę ziemniaczaną, poznaliśmy zwierzęta i ptaki z gospodarstwa. Bawiliśmy się na placu zabaw przy ostatnich chwilach kalendarzowego lata.

• Dzień Poczty Polskiej w Bystrzakach

18 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Poczty Polskiej. Mieliśmy okazję odwiedzić Urząd Poczty w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie oraz co jest potrzebne, aby wysłać list. Z tej okazji przedszkolaki złożyły życzenia pracownikom.

Galaria

• Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Miodoborze Grupa Stokrotki, Tropiciele, Kropelki

18 października dzieci były na wycieczce w Miodoborze. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i nakarmić zwierzęta z wiejskiego podwórka. Dzieci wspólnie z gospodarzami obierały i tarkowały ziemniaki, z których została upieczona babka ziemniaczana. Stokrotki, Tropiciele i Kropelki zjadły upieczoną na ognisku kiełbaskę oraz małe co nieco z plecaczka. Uwieńczeniem wycieczki były zabawy na pięknym placu zabaw.

• Drogowy zawrót głowy

14 października gościliśmy aktorów ze Studia Artystycznego Akada, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Drogowy zawrót głowy”. Podczas przedstawienia dzieci świetnie się bawiły, utrwalajac "przy okazji" zasady bezpiecznych i prawidłowych zachowań na drodze a także w sytuacji kontaktu z nieznajomymi. Zapraszamy do galerii

• Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia od dzieci i rodziców, kwiaty i moc emocji i wzruszeń. Dziękujemy za każdy miły gest i dobre słowo. Pani Dyrektor wręczyła nagrody Nauczycielom a także innym Pracownikom Przedszkola. A wieczorem świętowaliśmy razem z obecnymi i byłymi pracownikami naszego przedszkola w SOKu, na miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, gdzie Pani Dyrektor i Pani Danuta Popławska otrzymały nagrody Prezydenta Suwałk. To nie koniec świętowania - bo w poniedziałek Pani Joanna Tokaj odbierze najwyższe resortowe odznaczenie - Medal Komisji Edukacji Narodowej.Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy ciągłego rozwoju, sukcesów na niwie zawodowej oraz wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym. Nagrodzonym gratulujemy! Więcej zdjęć w galerii.

• Dzień Drzewa

Dzieci z grupy Stokrotki 10 października obchodziły Międzynarodowy Dzień Drzewa. Podczas zajęć dowiedziały się jaką rolę pełnią drzewa w przyrodzie oraz jakie jest ich znaczenie w życiu człowieka, zwierząt i ptaków. Wspólnie wykonały plakat jesiennego drzewa. Oglądały drzewa rosnące w naszym pięknym przedszkolnym ogrodzie. zdjęcia w galerii.