• Aktywny dzień u Tropicieli

Dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak należy dbać o środowisko oraz jak powstają produkty ekologiczne. Oraz rozwiązały quiz w ramach projektu ekologicznego "Co przedszkolak młody może zrobić dla przyrody". Następnie wykonały samodzielnie pracę plastyczną "Jeże z bibuły". Galeria

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Bystrzaki obchodziły dziś Dzień Głośnego Czytania.Tego dnia w roli lektora wystąpiła Pani Emilia, mama Kuby, która czytała wybrane pozycje książkowe. Celem akcji było promowanie czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Miłym przerywnikiem były rozmowy, zagadki na temat treści opowiadań.

• Święto Pieczonego Ziemniaka - Rybki i Bystrzaki

Rybki oraz Bystrzaki obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka w Gospodarstwie w Miodoborzu.

Przedszkolaki miały okazję wspólnie z gospodarzami pozbierać ziemniaki, nakarmić zwięrzątka oraz wspólnie zrobić danie z ziemniaków. Sympatię wśród dzieci wzbudziły wszystkie zwierzęta, które ochoczo nastawiały głowy do pogłaskania a jeszcze bardziej otwierały pyszczki na smakołyki znajdujące się w rączkach dzielnych przedszkolaków.

• Rybki - Obraz z mchu

Obraz z mchu w wykonaniu dzieci z grupy Rybki w ramach projektu ekologicznego ,,Co Przedszkolak młody może zrobić dla przyrody".

• Jestem bezpieczny - spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

Do naszego przedszkola zawitał Komendant Straży Miejskiej - Pan Grzegorz Kosiński. Pod okiem Komendanta dzieci 5-6 letnie z grupy Rybki i Bystrzaki miały okazję do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznania z zasadami bezpieczeństwa w domu, na podwórku, placu zabaw czy przedszkolu. Dzieci dowiedziały się jak zachowywac się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.
            Spotkanie utrwaliło wiedzę i umiejętności przedszkolaków w rozpoznawaniu niebezpieczeństw i przewidywanie ich skutków. Dziękujemy za ciekawą "lekcję" bezpieczeństwa.

• Ubezpieczenie NWW dzieci w roku szkolnym 2022/2023

W bieżącym roku Rada Rodziców wybrała Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa do ubezpieczenia grupowego dzieci. Rodzice sami dokonują ubezpieczenia dzieci poprzez stronę internetową - https://szkola.compensa.pl. Po otwarciu strony należy wpisać kod placówki - udostępniony w iPrzedszkolu lub u wychowawców. Rodzice wybierają ten wariant ubezpieczenia, który najbardziej im odpowiada. Dzieci można ubezpieczyć do 30 października. Ubezpieczenie obejmuje czas od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r.

• Stokrotki - pierwsze dni w przedszkolu

Stokrotki z ogromnym zaangażowaniem powróciły po wakacyjnej przerwie do przedszkola. Chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu. Rozwijają swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, poznają otaczający świat.

• Stokrotki - pierwsze dni w przedszkolu
        • Stokrotki - Dzień Kropki

Dzieci z grupy Stokrotki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień pełen wrażeń, kreatywności i pomysłowości. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w przeróżnych zabawach, wykonały piękne listki w kolorach jesieni. Czekamy na kolejny Dzień Kropki za rok… Zdjęcia w galerii.

• Ekopojazd przyszłości - rozstrzygnięcie konkursu

Wczoraj podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu został rozstrzygnięty konurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Suwałk po hasłem "Ekopojazd przyszłości". W konkursie z naszego Przedszkola wzięły udział grupowo Bystrzaki, Rybki i Kropelki. Wszystkie grupy otrzymały wyróżnienia i wczoraj odbierały je podczas minifestynu w Miejskim Parku. Gratulujemy!
            Naszym przedszkolnym fotoreporterom udało się zrobić kilka zdjęc, które prezentujemy.
            A przy okazji przypominamy, że trwa konkurs ekologiczny w naszym przedszkolu - na ekozabawkę, którą również trzeba zrobić z materiałów wtórnych (prace można przynosić do sali Rybek do dnia 23 września). Regulamin konkursu na naszej stronie i FB.