• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, porusza wyobraźnię, pogłębia wiedzę, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię.
            Realizując program chcemy regularnie stwarzać okazję i zachęcać dzieci do kontaktu z książką.
            Nasze przedszkole otrzymało w 2022 r. dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest popularyzacja i promocja czytelnictwa wśród dzieci. Wysokość dotacji ze środków budżetu państwa w ramach programu wyniosła 2.400,00 złotych, a wkład własny to 600,00 złotych.
            W ramach realizacji programu zakupiliśmy 116 książek, które uzupełnily kąciki czytelnicze w każdej grupie.
            Wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup nowości czytelniczych, które uzupełniły zbiory w kącikach czytelniczych w każdej grupie oraz na działania promujące czytelnictwo.  Zakładka Programu

• Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Stokrotki

Stokrotki swoje przygotowania do świąt rozpoczęły już dużo wcześniej. Na samym początku dzieci ubierały choinkę, robiły różne dekoracje i prace plastyczne związane z tematyką świąteczną. Uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu, obejrzały Jasełka przygotowane przez grupę Rybki, spotkały się z Mikołajem. Następnie wspólnie wykonaliśmy i ozdobiliśmy pierniki, które będą słodkim prezentem dla Rodziców. Przedświąteczny okres był dla nas bardzo pracowity. Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.

• Jasełka w grupie Rybek

Dnia 14 grudnia 2022r w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku uroczystość przygotowywała grupa Rybki. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe a mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci wykazały się świetną grą aktorską a wspaniała sceneria dopełniła reszty. W klimat świąt wprowadziły nas piękne kolędy, pastorałki jak i układy taneczne. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt.

• Aktywność Tropicieli

Dzieci wykonały łańcuch, który powieszą u siebie w domach na choinach.

Wspólnie zaczęliśmy robić choinkę, która ozdobi stół Wigilnyjny.

Odwiedział nas róznież św. Mikołaj, z którym wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

• Wizyta Księdza, jasełka i Kropelki

Dzisiejszy dzień obfitował w wydarzenia. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu jasełkowym w wykonaniu 6- latków z grupy "Rybki", wizytę księdza Jaremy Sykulskiego oraz wizyty św. Mikołaja w naszej grupie.

• Aktywność Tropicieli

W tym tygodniu Tropiciele wykonali geometryczny krajobraz zimowy, który ozdobiły mazakami według własnego pomysłu. Znalazł się też czas na zabawę.

• "Serce za odwagę" - warsztaty wykonania kartek świątecznych

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Bystrzaki wraz z Rodzicami wykonały świąteczne kartki dla weteranów II wojny światowej, w ramach akcji "Serce za odwagę ". Do wspólnej akcji włączyła się także grupa Kropelki. Wszystkie Kartki zostały wysłane do Fundacji Pamięci Narodów.

Cieszymy się, że możemy przyłączyć do takich kampanii. Dzięki takim inicjatywom chcemy kształtować postawy patriotyczne oraz rozwijać wrażliwość społeczną.