Nowa galeria Tydzień o zdrowiu w Rybkach została dodana do albumu fotograficznego
My o zdrowie swoje dbamy, więc się zdrowo odżywiamy. Lecz gdy trzeba do doktora, pójdzie każda RYBKA chora
Nowa galeria Tydzień o zdrowiu w Rybkach została dodana do albumu fotograficznego
My o zdrowie swoje dbamy, więc się zdrowo odżywiamy. Lecz gdy trzeba do doktora, pójdzie każda RYBKA chora
Nowa galeria Tydzień w Nutkach została dodana do albumu fotograficznego
W ramach projektu: “Nie pij, nie bierz, Mamo, Tato, chodź się pobaw ze mną za to” we współpracy z Radą Rodziców, rodzice i nauczyciele wzięli udział w warsztatach “Moje samodzielne i asertywne dziecko, czyli jak uczyć dziecko wiary we własne możliwości”. Warsztaty przeprowadziła p. Anna Hryniewicz – psycholog dziecięcy.
Pani Anna Hryniewicz jest psychologiem z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych i prywatnych placówkach związanych z pomocą psychologiczną, edukacją i rozwojem osobistym (m.in: Brian Tracy International, Instytut Nowoczesnej Edukacji, Szkoły i Przedszkola Pro Futuro, Dr Marcin - terapia uzależnień).
Prowadząca bardzo wymownie przedstawiła uczestnikom jaki wpływ na dzieci mają dorośli, jakie powinny być właściwe postawy dorosłych i relacje w rodzinie. Wszystko to bowiem wpływa na poczucie bezpieczeństwa dzieci, możliwości ich rozwoju i edukacji, a także na relacje i funkcjonowanie w życiu dorosłym. Zwróciła uwagę na uważność, z jaką należy dziecko traktować, jakie powinno otrzymywać wsparcie i miłość. Mówiła o plastyczności mózgu, o autonomicznym układzie nerwowym, a przede wszystkim o tym jak postępować, a czego nie robić, aby z naszych dzieci “wyrosła piękna historia”.
Spotkanie było bardzo inspirujące i ciekawe.
Dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów, a także Radzie Rodziców za współpracę w ich organizacji.
#AnnaHryniewicz #WarsztatyDlaRodzicow #projektPrzedszkole2suwalki
Zapraszamy do obejrzenia relacji z działań przeprowadzonych w ramach realizacji projektu w marcu i kwietniu br.:
- warsztaty psychoedukacyjne "Tęcza emocji"
- spotkania czytelnicze z rodzicami - zachęcamy do dalszych :-)
- zajęcia edukacyjne: "Cukierki czarodzieja Sopucha - czyli jak być asertywnym"
Wędrówkę Motyle zaczęły od odszukania państwa na mapie. Kolejnym krokiem było zapoznanie się charakterystyką, położeniem geograficznym, zabytkami, kuchnią, ważnymi miejscami oraz ciekawostkami. Miały też okazje posłuchać muzyki klasycznej, zrobić pizzę i zbudować najwyższą wieżę Eiffla.
"Dzień Ziemi" 🌍 w Polsce obchodzimy po raz trzydziesty pierwszy (od 1990 r.).
Nasze Przedszkole od wielu lat aktywnie angażuje się w te obchody poprzez rożnego rodzaju akcje (były happeningi, uczestniczyliśmy w miejskich imprezach plenerowych) oraz kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych.
Nasze dzieci wiedzą, że o Ziemię należy dbać, aby służyła nam i następnym pokoleniom. Do prostych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:
Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Babcie, czy pamiętacie zabawy z czasów dzieciństwa?
Chcielibyśmy, żeby je poznały Przedszkolaki. Dziś rozrywki dzieciom dostarczają głównie komputery, tablety i smartfony, a jeszcze nie tak dawno gra w klasy czy zabawy ze sznurkami były w czasie wolnym typowymi formami aktywności najmłodszych. Dziś dzieci potrzebują ruchu, aktywności i zbiorowych gier i zabaw. Przecież to przede wszystkim podczas tego typu aktywności dzieci rozwijają się emocjonalnie oraz fizycznie, ćwiczą motorykę i sensorycznie poznają świat. Może warto przypomnieć sobie i nauczyć dzieciaki gier, w jakie ich rówieśnicy bawili się dawniej?
Chcemy uwiecznić je z Waszą pomocą Drodzy Rodzice, Babcie i Dziadkowie w Wielkiej Księdze Zabaw i Gier Rodzinnych. Chcemy przypomnieć właśnie te najciekawsze gry i zabawy dla dzieci (młodszych i starszych) i jednocześnie pokazać, jak można aktywnie spędzać czas zbiorowo, z rodziną, bez nowinek technicznych. Bo z rodziną najfajniej płynie czas!
Gorąco zachęcamy do wspólnego przygotowania z dzieckiem obrazkowego opisu jednej z zabaw i przyniesienie go do przedszkola lub wykonanie zdjęcia z pracy i przesłanie na maila: mnowalska@p2.suwalki.pl lub iparafinowicz@p2.suwalki.p
Maja - Rybka i Pola - Kropelka odniosły sukces w XVI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 58 Integracyjne im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku.
Maja - z piosenką „Segregacja ważna sprawa” - zdobyła III miejsce - słowa piosenki - I. Dąbrowska - Wojtanis, muzyka - M. Brezgieł - link do nagrania
Jak wynika z rządowej konferencji prasowej od 19 kwietnia przedszkole pracuje już w trybie stacjonarnym dla wszystkich dzieci. Zapraszamy dzieci ze wszystkich grup. Rodzicom przypomninamy, że przy prowadzaniu i odbiorze dziec iobowiązuje nadal reżim stanitarny - dystans, maseczka, dezynfekcja i prosimy o przestrzeganie zasad. Do zobaczenia w poniedziałek :)
Kochani Rodzice!
Czy codzienne, głośne czytanie dzieciom jest rytuałem w Waszych domach? Od pierwszych dni życia malucha możemy wprowadzić czytanie jako formę wspierania jego rozwoju, a także uczenia go dobrych nawyków i poprawnego, bogatego języka. Codzienne czytanie dziecku sprzyja budowie mocnej więzi rodzic – dziecko. Jest ona najważniejszym czynnikiem chroniącym i wspierającym wszechstronny rozwój dziecka. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.
Nasze działania przeniosły się w świat wirtualny, ale działamy i zachęcamy do wspólnej zabawy. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoją pracą. Pozdrawiamy i czekamy na Was.
Konkursy są organizowane w ramach projektu "Nie pij, nie bierz, Mamo, Tato, chodź się pobaw ze mną za to” wpółfinansowanego z Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z przeprowadzonych zajęć: Co to znaczy żyć zdrowo? Co szkodzi naszemu zdrowiu?
Aktualizacja - 26.03.2021, godz. 21.00
Opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Doprecyzowuje ono katalog działalności wykonywanych przez rodziców, którzy mogą wnioskować o zorganizowanie zajęć w przedszkolu - treść Rozporządzenia https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/561. W związku z tym modyfikacji ulegają wnioski o zorganizowanie zajęć, osoby, ktore skorzystały ze wcześniejszych wniosków nie muszą składać nowych wniosków.
Nawiązując do zapowiadanego czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkoli w celu z zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 od 29 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. informujemy, że zgodnie z § 2 ust. 4 projektu Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor przedszkola na wniosek:
1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
– ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, do którego uczęszczają ich dzieci.
W związku z powyższym prosimy Rodziców spełniających powyższe wymagania o pilne złożenie stosownych wniosków (skanów) w systemie iPrzedszkole lub przysłanie ich na adres sekretariat@p2.suwalki.eu, ewentualnie umieszczenie w skrzynce pocztowej wiszącej przy głównym wejściu do przedszkola.
Dzieci, które zostaną w domach będą mogły skorzystać z edukacji zdalnej. Do 11 kwietnia został przedłużony również zasiłek opiekuńczy (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 Rozporządzenie - tekst)
W naszym przedszkolu odbył się dziś konkurs - pokaz mody ekologicznej, w której wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przy wykonywaniu stroju pracowały całe grupy z nauczycielami, dzieci pokazały swoją kreatywność, odwagę i pomysłowość. Gratulujemy oryginalności.
Wiosna, Wiosna ach to ty.
Motylki przywitały wiosnę muzyką A. Vivaldiego, a wiosenny wietrzyk rozrzucił po sali różne kolorowe kwiaty. Dzieci postanowiły, że wykonają marcowy dywan.
Tak się bawią i uczą Kropelki
Powered by aSc EduPage