Grupę Bystrzaków odwiedziła mama Nadyi, dziewczynki, która przyjechała do nas z Ukrainy
Powitaliśmy się piosenką, przypomnieliśmy nazwy kontynentów. Swoją uwagę skupiliśmy na Europie i państwach: Polska i Ukraina. Wspólnie ustaliliśmy zasady, które pomagają nam we współpracy. Dzieci próbowały odnaleźć podobieństwa w polskich i ukraińskich zwyczajach. Stwierdziły, że jesteśmy sąsiadami i dużo nas łączy. Skocznie pobawiliśmy się przy polsko-ukraińskiej piosence. Obejrzeliśmy też film edukacyjny o Ukrainie. Na spotkaniu rozmawialiśmy szerzej o Ukrainie, fladze Ukrainy, godle. Mama Nadii przygotowała zabawę badawcza, do której wszystkie dzieci chętnie się włączyły. Było wspaniale! Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Dziękujemy Mamie Nadyii za obecność i pomoc w zorganizowaniu spotkania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii