• Zajęcia muzyczne

W poniedziałek odwiedził nas Pan Daniel i zapoznał z nowym instrumentem. Dowiedzieliśmy jakie instrumenty możemy przechowywać w pokrowcu, a jakie w futerale. Ujrzawszy trąbkę uznaliśmy że "to naprawdę ładny instrument". Zobaczyliśmy z czego składa się oraz w jaki sposób możemy wydobyć dźwięk z tego instrumentu. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych przy dźwięku gitary.
            Dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie doświadczania muzycznych doznań.

• Zajęcia sportowe - Jagódki i Stokrotki

Zajęcia z siatkarzami, które odbyły się 16 kwietnia były niezwykłą okazja, aby wprowadzić najmłodszych w świat sportu oraz zaszczepić zamiłowanie do aktywności fizycznej. Podczas tych niecodziennych lekcji, profesjonalni siatkarze, pełni pasji i zaangażowania, stali się wzorami do naśladowania dla dzieci. Przez zabawę i proste ćwiczenia, maluchy oswajały się z piłką. To była doskonała okazja, by pokazać przedszkolakom, że sport to zdrowie, zabawa i świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że interakcje z prawdziwymi sportowcami zainspirowały dzieci do aktywnego poszukiwania własnej sportowej pasji. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim siatkarzom oraz mamie Leona za organizację zajęć.

• Jagódki

W minionym tygodniu w Grupie Jagódki realizowaliśmy projekt: „Świat w Przedszkolu” który był okazją do przypomnienia wiadomości o Polsce, o tym że nasz kraj jest częścią Europy i Świata i jak ważne jest aby dbać o nasz planetę. Dzięki zajęciom poznaliśmy też pojęcie migracji oraz próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie co zabierzemy w podróż turystyczną, a także w sytuacji kiedy nagle musimy wyjechać z uwagi na trudną sytuację. Wybór nie był prosty, ale wspólnie znaleźliśmy rozwiązanie. Kolejne aktywności to zapoznanie zwierząt w gospodarstwie rolnym, przygotowania do występu na Gali Teatrów Przedszkolnych, dużo zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz praca z Pomocami Montessori.

• Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne to doskonała okazja do poprawy kondycji fizycznej, nauczenia się nowych umiejętności i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Zajęcia te nie tylko uczą ruchów i choreografii, ale także pomagają w budowaniu pewności siebie, koordynacji oraz rytmu. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy z naszych przedszkolaków czerpał radość i satysfakcję z każdego wykonanego kroku.

• Praca w ogrodzie grupa Słoneczka

Wiosna to w ogrodzie najbardziej pracowity okres, to czas wysiewu i sadzenia roślin. W minionym tygodniu maluszki  zastanawiały się kto to jest ogrodnik, ogrodniczka. Na podstawie ilustracji opisywały jego ubiór, jakie prace ogrodowe można wykonać przy pomocy prezentowanych narzędzi. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty oraz nowalijki.

• Zabawy w ogrodzie

Korzystamy z wiosennej pogody i z przedszkolnego ogrodu. Dziś wielką popularnością cieszy się kuchnia błotna, która zawitała do nas dzięki staraniom rady rodziców (dziękujemy!). Wszyscy chcą być dziś kucharzami Rodzice jak zwykle nie zawiedli i powoli kompletujemy naczynia Szybko nam się nie znudzi nasz plac zabaw, bo mamy tu wiele urządzeń, na których można świetnie się bawić. Wbrew pozorom zabawa w błotnej kuchni to wspaniałe ćwiczenie sensoryczne, stymuluje kreatywność i tzw. małą motorykę. Zabawa w ogrodzie przyczynia się do zdrowia i dobrego samopoczucia dziecka, daje możliwość podejmowania samodzielnych decyzji, wyboru gier i aktywności, rozwijania społecznych umiejętności. Ćwiczy kondycję i sprawność dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

• Wiosna - Słoneczka

Dzieci podczas zajęć o tematyce wiosennej rozwijały świadomość na temat pory roku - wiosny. Poznały cechy charakterystyczne wiosny, rozwijały swoje umiejętności obserwacji. Dzieci wzbogaciły wyobraźnię i kreatywność poprzez prace plastyczne inspirowane wiosną.Wiosna - Słoneczka

• Jagódki - Wielkanoc

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach o tematyce wielkanocnej. Rozmawialiśmy o tradycjach i symbolach, które symbolizują Wielkanoc. Przedszkolaki wykonały i ozdabiały kartki wielkanocne. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci bawiły się w poszukiwanie pisanek ukrytych w tajemniczych miejscach na placu zabaw.

• Dziecięce Prezentacje Taneczne - Jagódki

20 marca większość dziewczynek z grupy ,,Jagódki", wzięła udział w Dziecięcych Prezentacjach Tanecznych
            w Szkole Podstawowej nr 7 w Suwałkach, organizowanych przez Przedszkole nr 6. Dziewczęta wykonały układ taneczny do piosenki ,,To nasz cudowny świat".

• Wtorek07.05.2024