• Wycieczka do Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Dzięki Radzie Rodziców dzieci miały możliwość wyjazdu na wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka zorganizowana z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wczoraj w przyrodniczej przygodzie uczestniczyły dzieci z grupy Kropelki i Tropiciele, dzisiaj pojechały Stokrotki i Mali Odkrywcy a w piątek wyruszą Bystrzaki i Rybki.
            Ścieżka edukacyjna którą podążały dzieci pokazała piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci poznały odrobinę historii Suwalskiego Parku Krajobrazowego, dowiedziały się kim był młynarz, poznały rodzaje ukształtowania terenu oraz ich kolory na mapie. Miały okazję do eksperymentowania jak daleko skaczą różne zwierzęta oraz poznały jakie ich gatunki występują w Suwalskim Parku. Dowiedziały się, że każde zwierzę odgrywa ważna rolę w ekosystemie.
            Wycieczka była doskonałą okazją do doświadczania, wsłuchania się w odgłosy przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w

• Dzień Mamy i Taty w grupie Stokrotki

25 maja w grupie Stokrotki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Ogromną radość sprawiły im zabawy z rodzicami. Dzieci wykonały również drobne upominki i laurki z życzeniami. Z ust przedszkolaków płynęły piękne słowa: „Mama i tata to świat nasz cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały, to dobre, czułe, pomocne ręce i kochające najmocniej serce. Zapraszamy do galerii

• Dzień Mamy i Taty w grupie Stokrotki
          • "Pomieszane Historie" wyjście do Suwalskiego Ośrodka Kultury

Dzięki Radzie Rodziców dzieci miały okazję wybrać się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na widowisko muzyczno-tanecznym pt.: "Pomieszane historie" w reżyserii Iriny Popovej w wykonaniu Studia Tańca Radość.
            Pełna zwrotów akcji historia ze znanymi, bajkowymi postaciami w roli głównej przypadła młodym widzom do gustu i dostarczyła wielu emocjonujących wrażeń. Przestawione historie przybliżyły przedszkolom takie wartości jak odpowiedzialność i szacunek. Radość tym bardziej była ogromną, gdyż na scenie pojawiła się Lenka z Grupy Bystrzaki.
            Gratulujemy Lence występu i życzymy dalszych sukcesów na "Wielkiej scenie"

• Dzień Rodziny w Grupie Bystrzaki

W grupie Bystrzaki odbył się Dzień Rodziny
            Uroczystość była poprzedzona szeregiem aktywności, podczas których dzieci miały okazję do multisensorycznego doświadczania. Do poznania właściwości stanów skupienia wzbogacania wiedzy przeprowadzając doświadczenia, samodzielnego skomponowania własnego mydełka - prezentu dla Mamy, kartki z życzeniami dla Taty.
            Finalnie przygotowały się do występu angażując się do gry na dzwonkach.
            Jeszcze raz przesyłamy moc Życzeń z okazji Dnia Rodziny

• Przyroda Moim Przyjacielem

17 maja br. w Przedszkolu nr 2 w Suwałkach odbył się konkurs "Przyroda Moim Przyjacielem" realizowany w ramach projektu: "Co przedszkolak młody może zrobić dla przyrody" współfinansowanego  przez Urząd Miasta Suwałki. Wzięły w nim udział dzieci z suwalskich przedszkoli. Przedszkolacy prezentowali wiersze i piosenki o tematyce przyrodniczej zachęcającej jednocześnie do dbania o przyrodę. Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspaniałe prezentacje, a nauczycielom za przygotowanie do konkursu.

• Przyroda Moim Przyjacielem - eliminacje

W piątek 12 maja w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu międzyprzedszkolnego "Przyroda Moim Przyjacielem". Udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Prezentacje były na bardzo wysokim poziomie. Do dalszego etapu przeszli: Julia z Rybek oraz Jaś z grupy Mali Odkrywcy. Galeria

• OLIMPIADA MAŁYCH SPORTOWCÓW - RYBKI

15 maja 2023r w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się XX Wielka Olimpiada Małych Sportowców. To impreza o dużym znaczeniu edukacyjnym, sportowym, integracyjnym w życiu – być może – przyszłych zawodowych sportowców.

Udział wzieli chłopcy z grupy Rybek, którzy mogli zaprezentować swoje sportowe talenty i wykazać się w różnych konkurencjach. Reszta grupy mogła dzielnie kibicować sportowcom a także obejrzeć prezentowane układy taneczne.

• Bystrzakowe aktywności

W minionym tygodniu wyruszyliśmy w podróż po Europie. spotkaliśmy się że zwierzątkami że stumilowego lasu podczas teatrzyku kamishibai. Historia będzie miała swoją kontynuację abyśmy zrozumiały czym są migracje, jakie są powody zmiany miejsca zamieszkania. Tradycyjnie dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, na przygotowaniach do Dnia Rodziny oraz aktywnościach z pomocami Montessori.