• LODY! Grupa Rybki

Kiedy upał jest na dworze, co ochłodzić Ciebie może? Lemoniada, soki, woda?

Krótko trwa taka ochłoda!Lody zimne, lody pyszne, dla ochłody FANTASTYCZNE.

• Pożegnanie Przedszkola w Grupie Bystrzaki

W poniedziałek odbyła się Uroczystość Pożegnania Przedszkola przez dzieci 6 letnie z grupy Bystrzaki "bo każdy koniec, to jest początek..." Życzymy naszym Kochanym przedszkolakom, aby kolejny etap pozwolił Wam na rozwijanie skrzydeł. Jak twierdził Janusz Korczak dzieci uczą się tego, czego doświadczają. „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.
            Życzymy aby skrzydła unosimy was wysoko, aby Dziecięca radość nigdy nie gasła, a koniec edukacji przedszkolnej był początkiem nowej przygody.
            Powodzenia życzymy także Dzieciom z Grupy Rybki, które będą miały swoja uroczystość w piątek.

Powodzenia Bystrzaki i Rybki :-)

• Szkolimy się

Dziękujemy Pani #DorotaDziamska za owocnie przeprowadzone szkolenia i specjalistyczną wiedzę. Dziękujemy za optymizm i energię która sprawiła, że wspólnie spędzony czas nie był pracą, a ogromną przyjemnością, niemalże arteterapią.
            Szkolenie „Edukacja przez ruch” w którym uczestniczyli nauczyciele to system form i metod realizujący założenia integracji sensorycznej, wspomagający proces uczenia się. Wykorzystuje on naturalny spontaniczny ruch organizmu w procesie jego rozwoju. System ten połączył aspekt terapeutyczny z kształcącym. Zabawowa forma poszczególnych ćwiczeń buduje atmosferę, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa akceptacji, ale jest także zachętą do wzajemnej otwartość.

• Przegląd Prac Plastycznych Jestem Bezpieczny

Bezpieczeństwo to ważna sprawa:-) dlatego został zorganizowany w naszym przedszkolu Miedzyprzedszkolnym Przegląd Prac Plastycznych pn. "Jestem bezpieczny.... ".
            Dziękujemy dzieciom z suwalskich przedszkoli za udział w przeglądzie oraz dostarczenie prac promujących bezpieczeństwo w ruchu pieszych, ruchu drogowym, na wakacjach

• Ahoj wakacje !

Dzięki Radzie Rodziców dzieci z grupy Mali Odkrywcy i Stokrotki miały okazję zobaczyć teatrzyk pt: "Ahoj wakacje". Maluchy utrwaliły zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w wybranych miejscach wakacyjnego wypoczynku.

• Przygotowania do wakacji w grupie Tropiciele

Nowa galeria Przygotowania do wakacji w grupie Tropiciele została dodana do albumu fotograficznego

W tym tygodniu grupa Tropicieli poznawała wakacyjne podróże poprzez ruch i taniec. Dzięki przyniesionym muszelkom przez Helenkę i Lenkę moglismy posłuchać ukrytego w muszlach szumu morza, a także użyć ich do doskonalenia naszego liczenia. Nie zabrakło też sportu, który bardzo uwielbiamy, a w tym razem próbowaliśmy naszego biegu w parach łączonych.

• Sport to zdrowie

Przedszkolacy z naszego przedszkola wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Klub Sportowy Wigry Suwałki.
            W sportowym spotkaniu promujący piłkę nożną, aktywny sposób spędzania czasu oraz kształtująca zdrowy styl życia wzięły udział dzieci z Suwalskich przedszkoli.

Dziękujemy za zaproszenie i sportową zabawę

• Dzień Dziecka na spektaklu w Suwalskim Ośrodku Kultury

6 latki w Dzień Dziecka skorzystały z zaproszenia Prezydenta Miasta Suwałk i udały się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt.: "Ach, jaka cudowna jest Panama".

Artystyczne spotkanie z teatrem było okazją do uwrażliwienia na potrzeby innych. Spektakl ukazał jak ważna jest przyjaźń, marzenia oraz podążanie w tym samym kierunku.

Dziękujemy za zaproszenie, obdarowanie dobrym słowem i życzeniami

• Nadchodzi lato

Niedługo lato, a my już czujemy cudowny zapach łąki, bzyczenie owadów i widzimy wszydtkie kolory...

• Bajeczki mojego dzieciństwa

W dniu dzisiejszym grupa Rybki i Bystrzaki gościła w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Dzieci wzięły udział w corocznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Rybki zaprezentowały nowoczesny taniec. Brawo!

• Dzień Dziecka w grupie Rybek

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i radości. Tak było też dzisiejszego dnia w grupie Rybek. Cała grupa wybrała się do pizzeri na wspólne świętowanie. Była pyszna pizza, lemoniada i świat kulek z którego nie chicały wychodzić nasze dzieci.

• 29.05.-02.06. w tropicielach

Nowa galeria 29.05.-02.06. w Tropicielach została dodana do albumu fotograficznego

Końcówka maja i początek czerwca w Tropicielach był bardzo intensywny, tak jak dla pozostałych grup w przedszkolu. Maj pożegnaliśmy wizytą w Turtulu z okazji Dnia Dziecka, dlatego w czwartek ten ważny dzień w przedszkolu przebiegł już spokojniej na lodach w ogórku przedszkolnym i swobodnej zabawie na placu zabaw. Tropiciele już od miesiąca przygotowywali się do spektaklu "Czerwony Kapturek", a w piątek odbyli próbę generalną przed swoimi kolegami i koleżankami z innych grup. Uchylamy rąbka tajemnicy naszego spektaklu w galerii zdjęć.