• Jagódki - Wielkanoc

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach o tematyce wielkanocnej. Rozmawialiśmy o tradycjach i symbolach, które symbolizują Wielkanoc. Przedszkolaki wykonały i ozdabiały kartki wielkanocne. Podczas zajęć nie zabrakło zabaw w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci bawiły się w poszukiwanie pisanek ukrytych w tajemniczych miejscach na placu zabaw.

• Dziecięce Prezentacje Taneczne - Jagódki

20 marca większość dziewczynek z grupy ,,Jagódki", wzięła udział w Dziecięcych Prezentacjach Tanecznych
            w Szkole Podstawowej nr 7 w Suwałkach, organizowanych przez Przedszkole nr 6. Dziewczęta wykonały układ taneczny do piosenki ,,To nasz cudowny świat".

• Dzień Kolorowej Skarpetki

Nasze przedszkolaki włączyły się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki” zakładając kolorowe skarpetki nie do pary na znak tolerancji, solidarności i wsparcia osób z zespołem Downa.

• Muzyczno-plastyczne doświadczanie w grupie Jagódki

Miniony tydzień w Grupie Jagódki przepełniony był doświadczeniami muzyczno-plastycznymi. Obchodziliśmy urodzinki Laury, rozwijaliśmy koordynację wzrokowo - ruchową poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, zabawy z woreczkami. Aktywnie słuchaliśmy muzyki z wykorzystaniem Metody Batii Strauss. Rozmawialiśmy o emocjach, jak możemy radzić kiedy czujemy tęsknotę. Wykonaliśmy pracę plastyczną: "Wiosenny Motyl", a przy okazji dowiedzieliśmy się czym jest symetria. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy bajkę przedstawioną w formie teatrzyku Kamishibai i próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czym jest klimat i dlaczego się zmienia.

• Zajęcia muzyczne - poznajemy werbel

W piątek odbyły się kolejne warsztaty muzyczne. Przedszkolaki miały okazję zapoznać nowy instrument - bęben werbel. Wspólna zabawa była przepełniona zabawami ruchowymi, a także próbą zagrania na nowym instrumencie. Dzieci dowiedziały się przy jakich uroczystościach może być wykorzystywany werbel, a także za pomocą czego można na nim grać. W klubie ciekawego przedszkolaka była przestrzeń na zadawanie pytań. Dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie muzycznego doświadczania.

• TURNIEJ MATEMATYCZNY

"Kropelki" reprezentowały nasze przedszkole na MiędzyprzedszkolnymTurnieju Małego Matematyka w PRzedszkolu nr 5. Dzieci świetnie radziły sobie z trudnymi zadaniami.

• Kropelki w labolatorium "SOWA"

Dzieci z grupy Kropelki odwiedziły Park Naukowo - Technologiczny Polska - Wschód w Suwałkach. Uczestniczyły w zajęciach w Laboratorium "SOWA" w przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz w "Majsternii" gdzie samodzielnie eksperymentowały i poznawały zasady fizyki.

• Zdrowie to ważna sprawa

Zdrowie to ważna sprawa dlatego w grupie Jagódki rozmawialiśmy o tym, jak możemy o nie dbać. Dzieci uczestniczyły w warsztacie kulinarnym "Mniej cukru", na którym dowiedziały się, że można stworzyć własną przekąskę jako alternatywę dla słodyczy. Kontynuacją były zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie ile cukru mieści się w soku, napoju i wodzie smakowej? Częścią praktyczną były warsztaty kulinarne, na których przygotowaliśmy zdrowy sok szpinakowo - jabłkowy oraz frytki z marchewki, batata i pietruszki. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kolor zielony nie odstraszył Jagódek, wręcz przeciwnie - dzieci prosiły o dokładkę 🤗. Zdrowe frytki nie cieszyły się duża popularnością ;-) ale większość z nas spróbowała. Jesteśmy przekonani, że małymi krokami możemy zmieniać kulinarne nawyki naszych dzieci.

• Marcowe tematy w grupie Słoneczek

„W marcu jak w garncu”

Nasze małe przedszkolaki już wiedzą, że w  marcu w pogodzie może się wydarzyć naprawdę wszystko i to w dodatku jednego dnia. Może być piękna, słoneczna pogoda, po czym za chwilę może zerwać się wiatr,
            może zacząć padać śnieg, deszcz. Mogą wystąpić wszystkie zjawiska pogodowe. Słoneczka wykonały wiele prac plastycznych nawiązujących do pogody i pierwszych oznak wiosny. Więcej zdjęć w galerii Marcowe tematy w grupie Słoneczek

• Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Przedszkolu nr 7

14 marca dzieci z grupy Stokrotki i Tropiciele wzięły udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej organizowanym przez Przedszkole nr 7 w Suwałkach. Nasi wychowankowie pięknie zaśpiewali przygotowane utwory. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz złoty mikrofon. Zespół z grupy Tropicieli zdobył wyróżnienie za wspaniały występ. Nie obyło się oczywiście bez słodkiego poczęstunku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.